Бадр Хари и Алистер Оверем лице в лице

152

Едно од најстарите ривалства во кик боксот – онаа меѓу Бадр Хари и Алистер Оверeм, ќе има трето продолжение. Тие ќе се соочат на Глори: Колишн 4 на 8 октомври во Холандија.

На денешната прес-конференција двајцата застанаа лице в лице.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing)

Хари беше поразен на нивната прва средба во 2008 година. Во реваншот една година подоцна, Мароканецот му се реваншира со победа во првата рунда.

Хари (37) нема победа од 2018 година, нареди четири последователни порази и две битки без конечен резултат, вклучувајќи ја и чудната битка со Аркадиуш Вжосек во март, која лудите навивачи ја претворија арената во бојно поле.

42-годишниот Оверем не беше активен од раскинувањето со УФЦ минатата година.