Аспен Лад: Никој во УФЦ нема да ја победи Кајла Харисон во перолесна категорија

Аспен Лад не мисли дека некој може да се справи со Кајла Харисон во УФЦ.

Харисон ја победи Лад во нивната борба од 150 фунти во ноември минатата година на ПФЛ шампионатот во 2023 година.

Лад (11-5) зборуваше за тоа како е да се бориш со Харисон (17-1 ММА, 1-0 УФЦ).

„Тоа беше исклучително тешка борба за периодот во кој ја одведов, и да, таа е една од најдобрите таму“, им рече Лад на новинарите на виртуелната прес-конференција во вторникот (h/t Cageside Press). „Таа дефинитивно е една од најдобрите граплери во светот и продолжува да прави големи работи и е на пат да ја преземе дивизијата од 135 фунти во УФЦ“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО