Арман Царукјан прикажа видео од пресметката со Боби Грин во Остин

На почетокот на неделата Боби Грин се пожали дека Арман Царукјан и неговите пријатели го нападнале во хотелот на борците во Остин, Тексас.

Царукјан и Грин се таму затоа што имаат борби овој викенд. Арман ќе се бори со Бенеил Дариуш на главниот настан на УФЦ на ЕСПН 52 настанот што се одржува во Тексас. Грин, пак, се соочува со Џалин Тарнер во битката на аутсајдери. Двата меча ќе бидат дел од лесна категорија.

Според Грин, кога група му пришла во хотелот, тој удрил некого за кој мислел дека е Царукјан. Арман објави своја снимка од тепачката, на која се гледа како накратко го фаќа Грин за гуша. На видеото може да се види како Царукјан му приоѓа и бара сметка од него што зборува глупости за него.

Очигледно, Арман сака да биде како Хабиб Нурмагомедов, кој пред години на ист начин го почитуваше Артем Лобов. Зелениот го турка Царукјан, кој накратко го фаќа за гуша. Тензијата на крајот се смирува откако еден маж им кажува дека полицијата е на пат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО