Антонио Плазибат откако со брутален нокаут го победи Романецот Катинас: Рико, каде си? (ВИДЕО)

На најдобриот хрватски кикбоксер Антони Плазибат му беа потребни само сто секунди да оствари нова победа. Солињанецот го победи со нокаут Романецот Раул Катинас во главната борба на настанот Глори 82 во Бон, а страшната завршница можете да ја погледнете ТУКА.

Антонио веднаш упати неколку различни „кикови“, а потоа следеа неколку боксерски комбинации со кои го погоди противникот.

Катинас најмногу се бранеше, а хрватскиот борец продолжи да притиска. Тогаш светна десното кроше на Плазибат и Катинас беше нокаутиран.

Хрватскиот борец уште еднаш го потврди предизвикувачот број еден во тешката категорија на Глори.

„Како што реков, ако не освојам се, тогаш не сум најдобар. Исто така, ако не го победам до втората рунда, тогаш не сум подобар од Катинас. Дали јас го кажав тоа? – рече Антонио Плазибат, а потоа го прозва шампионот:

„Имам само едно прашање. Рико Верховен, каде си“?

Резултати Глори 82:

Главна карта
Антонио Плазибат го совлада Раул Катинас со КО 1, 1:44
Енди Семелеер со одлука го победи Алим Набиев
Жоилтон Лутербах го совлада Марк Тријсбург со КО 2, 0:38
Цихад Акипа со одлука го победи Итај Гершон
Јахфар Вилнис со одлука го победи Михал Блавџиевич
Серкан Озчаглајан го совлада Јури де Соуса со ТКО 3, 2:19

Прелиминарни
Денис Восик со одлука го победи Мохамед Ел Месбахи
Ахмад Чих Муса со одлука го победи Мохамед ел Хамути

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО