Андреј Чакаровски дебитираше на ЕП во џудо

Андреј Чакаровски (-90 кг) денес се сретна со Јохан Ленц од Германија на Европското џудо првенство во Софија, Бугарија, и загуби со вазари и ипон.

На Европското првенство ќе настапат 362 натпреварувачи, 207 во машка конкуренција и 155 во женска, од 40 држави.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО