Аманда Нуњез пак се сликаше гола, покриена со шампионските појаси (ФОТО)

Бразилката Аманда Нуњез (31) пак се сликаше гола, но овој пат со УФЦ појасите пред петтата одбрана на титулата во бантам категорија.

Аманда на 14 декември ќе се бори на УФЦ 245 против Холанѓанката Жермејн де Рандами која веќе ја има совладано пред шест години.

На фотографијата што Нуњез ја објави на Инстаграм таа позира разголена, покриена со два појаса: едниот за титулата во перолесна категорија што не ја бранеше откако беше воведен новиот појас, како и новиот кој го доби по неодамнешната победа против Холи Холм.

https://www.instagram.com/p/B4dK8NEgvK7/?utm_source=ig_embed

Изборот на промотивна фотографија ги подели фановите – некои сметаат дека е секси, други дека е непотребно вулгарна.

https://twitter.com/Amanda_Leoa/status/1147818173233688576?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Famanda-nunesh-otnovo-lasna-bez-drehi
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО