Алварез со еден удар го реши мечот и ја истакна кандидатурата за нокаут на годината (ВИДЕО)

80

Елидер Алварез (25-1, 13 КО) се врати на рингот скоро една година по првиот пораз во кариерата во реваншот со Сергеј Ковалев.

Во февруари 2018 година Русинот го победи со едногласна одлука и си ја врати титулата на ВБО во полутешка категорија која Алварез му ја одзеде нокаутирајќи го половина година претходно.

35-годишниот Колумбиец во рингот се врати во Верона во сојузната американска држава Њујорк против Мајкл Силс (24-3, 18 КО).

Алварез ја реши борбата со еден удар, со десно кроше во седмата рунда, нокаутирајќи го 37-годишниот Американец и ја истакна неговата рана понуда за најдобар нокаут во 2020 година.

https://www.facebook.com/trboxing/videos/107964083971818/