Алекс Волкановски е подготвен да го замени Конор Мек Грегор на УФЦ 303

Александар Волкановски, попознат како „Великиот“, рече дека е „100 проценти“ подготвен да се вклучи во УФЦ 303 доколку е потребно. Австралискиот борец со македонски корени е познат по своите херојства, кои ги покажа за време на неговата приказна од 30 борби (26-4).

Волкановски моментално паузира по двата тешки порази со нокаут во последните осум месеци. Сепак, поранешниот шампион на УФЦ повторно почнува да се гребе да се бори. Алекс неодамна отпатува за Тајланд и очигледно сака да се бори што е можно поскоро.

Главниот меч во полусредна категорија меѓу Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер е доведен во прашање. Прес-конференцијата во понеделникот во Даблин беше одложена без причина и Мек Грегор наводно ги откажал сите претстојни медиумски ангажмани.

Ова ги наведе сите да помислат дека Ирецот ќе се пензионира, а Алекс е подготвен да го замени:

„Бев во Тајланд да се релаксирам и да заздравам. Почнав да му додасувам на мојот менаџер за да ми организира борба. Ми рече да останам смирен. Да, јас сум 100 проценти подготвен да го заменам Конор. Не прифаќам каква било борба. Сакам да биде голема борба. Мора да е нешто посебно.

И знаете, сакам да го спасам денот. Јас сум само добар човек. Ако треба да спасам сè, тогаш ќе го направам тоа. Можеби воопшто ништо не се случува околу Конор и сите ги раскажуваат нешто. Сакам само да го ставам моето име во темата“, изјави Алекс.

Останува да видиме што ќе се случи околу Мек Грегор и неговото враќање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MMA Pros Pick (@mma.pros.pick)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО