Алекс Переира се бори со Полјана Вијана во кујната (ВИДЕО)

Секоја можност и место е добро за тренинг.

Алекс Переира, шампионот на УФЦ во полутешка категорија, имаше шанса да тренира во кујната со воинката на УФЦ, Полјана Вијана. Переира ќе се соочи со Џамал ​​Хил на УФЦ 300, кој ќе се одржи во април оваа година. Бразилецот е познат по своите стенд-ап вештини.

Во минатото Переира брутално ги нокаутира противниците во ММА кафезот и кик бокс рингот. Алекс сега работи на своите вештини на партер и верува дека во иднина ќе ги изненади ривалите. Неодамна се појави видео од него како тренира во кујна со Полјана Вијана.

Голем број фанови започнаа со валкани коментари под објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HOME OF FIGHT (@homeoffight)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО