Мајк Пери – Тијаго Алвеш главна борба на БКФЦ: Накел манија 4

Основачот на БКФЦ, Дејвид Фелдман, најави некои големи борби за нивната годишна картичка Накел манија, вклучувајќи го и враќањето на Мајк Пери, кое ќе се одржи на 27 април.

Накел манија 4 ќе се одржи во театарот Пикок во Лос Анџелес, Калифорнија, а веќе има главен настан. Фелдман на ММА час во средата објави дека Мајк Пери во главната борба ќе се соочи со колегата од УФЦ, ветеранот Тијаго Алвеш.

Мајк Пери (4-0 BKFC) доаѓа по победата во втората рунда над Еди Алварез во декември, откако постигна победа со нокаут над Лук Рокхолд во неговиот претходен обид. „Платина“ има победи и над Мајкл Пејџ и Џулијан Лејн.

Тиаго Алвеш (2-0 БКФЦ) не се натпреварувал од јуни 2021 година кога го нокаутира Улисес Дијаз. Неговото друго појавување на БКФЦ е победа со поделена одлука над Џулијан Лејн, а тој има 15-12 во УФЦ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC by Triller (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО