Алекс Переира: Сакам реванш со Прохаска! Анкалаев нека почека

Алекс Переира во следната борба сака реванш со Јиржи Прохаска. Алекс не сака да чека евентуална пресметка меѓу Прохаска и Магомед Анкалаев. Сака што побрзо да се бори и за таа цел го избра Јиржи. Двајцата се бореа на крајот на минатата година.

Алекс победи со нокаут и ја освои слободната титула. Прохаска се врати на УФЦ 300, каде го нокаутира Александар Ракиќ и побара реванш со Бразилецот. Анкалаев го предизвика и Переира, но очигледно повторно ќе биде игнориран.

„Имаме жешки вести. Сакам да се борам што е можно поскоро. Па, ако дојде до пресметка меѓу Прохазка и Анкалаев, тоа за нас ќе значи долга пауза. Не сакам да чекам победник. Најверојатно ќе имам реванш со Јиржи Прохаска, а Анкалаев ќе треба само да почека“, изјави Переира.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P U N C H E R ™ (@mmapuncher_tm)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО