Аид Салихаси ќе се бори во репасажот на ЕП во Сараево (ВИДЕО)

264

Аид Салихаси (-46 кг) избори место во репасажот на Европското првенство за кадети во борење слободен стил во Сараево, Босна и Херецеговина, откако неговиот противник во првото коло се пласира во финалето.

Гиорги Гегелашвили од Грузија славеше со 14-1 против нашиот репрезентативец Салихаси, кој во репасажот ќе се бори со Ашраф Каримзада од Азербејџан.

Ipon.mk/В.Д.