Адесања има шанса конечно да го победи Переира и да го врати појасот на УФЦ (ВИДЕО)

Натпреварот за титулата во средна категорија на УФЦ меѓу Алекс Переира и Израел Адесања ќе биде главен настан следниот викенд во Мајами.

Тоа ќе биде реванш од нивната борба минатиот ноември кога Бразилецот го победи Изи со прекин во петтата рунда и му го одзеде појасот.

Но, тоа беше нивниот трет дуел. Претходните два ги имаа во кик-бокс и во двете Алекс беше поуспешен.

Адесања знае дека ова е можеби неговата последна шанса да го победи Переира и се посвети на подготовките за тој меч.

Бразилскиот борец победи на сите четири настапи за најголемата светска ММА организација.

Во борбата за титулата, полутешкашот Жилберт Барнс ќе ги тестира силите против Хорхе Масвидал, кој влегува во октагонот по повеќе од една година и пораз од Колби Ковингтон.

На програмата ќе има уште топ средби. Посебно внимание привлекуваат дуелите меѓу Роб Фонт и Адријан Јанез, кои сакаат да се борат на нозе, како и тој меѓу Кевин Холанд и Сантијаго Понзиниби.

Младиот Раул Росас Јуниор се бори против Кристијан Родригез.

Промоцијата објави видео „Одбројување“ пред настанот на УФЦ 287:

https://www.youtube.com/watch?v=f0t7p9l3ACk&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО