Абреша Реџепи со победа и пораз на Европскиот куп во Загреб

Абреша реџепи џудо

Абреша Реџепи на Европскиот куп за кадети во Загреб, Хрватска, забележа една победа и еден пораз. Таа во категоријата до 48 килограми во првотоколо ја совладата Мартина Кастањола од Италија, но во вториот меч налета на подобрата Србинка Марија Вуковиќ.

Сепак, ова е загревање за овогодишната сезона и може да очекуваме уште подобри настапи на нашата џудистка,која минатата година имаше забележителни резултати на меѓународните турнири.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО