Абдурозик: Ќе го скршам Хасбула (ВИДЕО)

Таџикистанската ѕвезда Абдурозик се закани дека ќе го победи својот непријател Хасбула од Дагестан. Двете млади момчиња кои боледувале од ретка болест требало да се пресметаат минатата година. Чеченскиот блогер Ашаб Тамаев се судри со нив, но за жал тоа не се случи.

Сепак, тоа не го спречува ривалството меѓу нив да ескалира. Абдурозик поради болеста изгледа има 5 години, но всушност има 18 години. Тој е познат по своите песни и тврди дека освен пејач е и боксер.

Абдурозик моментално е во Лондон и ужива во завидното внимание на многу ѕвезди. Тој дури ја запозна и живата боксерска легенда Тајсон Фјури. Во интервју за The Schmo, Абдурозик зборуваше за Хасбула и рече:

„Јас сум пејач и боксер. Го сакам Лондон и тука сум да работам. Хасбула не ми треба. Тој е кукавица.

Тој само зборува и јаде јагоди. Хасбула не е добра. ќе го скршам. Ги сакам сите мои фанови. Јас сум шампион“.

Ова е интервјуто со Абдурозик, кој воодушеви и со неговите вештини како пејач:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО