Абделазиз: Хабиб го промени Мек Гргеор за цел живот

Неодамна, големата ѕвезда на УФЦ Конор Мек Грегор повторно се замеша во скандал. „Озлогласениот“ отиде на музичките награди МТВ и се фрли во тепачка со Колсон Бејкер, професионално познат како Машинган Кели.

Различни гласини велат дека Бејкер одбил да се фотографира со Мек Грегор и го турнал. На Конор му се истурил пијалокот, потоа се разбеснил и почнал да скока на тепачка.

Во видеото на социјалните мрежи, можете да го видите Мек Грегор како го фрла пијалокот во правец на рап ѕвездата и се обидува да дојде до него. Ова е уште еден истап во последните години на Мек Грегор.

Али Абделазиз, кој беше непријател на Конор Мекгрегор, смета дека Хабиб Нурмагомедов е виновен за протечените информации. Али верува дека Хабиб ја потресе психата на Мек Грегор и го промени доживотно.

„Хабиб доживотно го промени Конор Мек Грегор“, напиша Абделазиз на социјалните мрежи.

.Хабиб и Мек Грегор се бореаа пред неколку години во Вегас. Нурмагомедов сакаше да му промени фацата на Мек Грегор. Го нокаутира во втората рунда, а потоа го натера да се предаде.

Дефинитивно беше понижувачки пораз што Мек Грегор не може да го проголта до ден -денес.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО