А. Емелијаненко: Му дадов сè на Федор, а тој не ми помогна

Руската ММА ѕвезда Александар Емелијаненко повторно проговори за односите со својот постар брат Фјодор Емелијаненко, со кој не разговара долги години.

Тие комуницираат преку медиумите и во повеќето случаи не кажуваат добри работи еден за друг. Овој пат Александар реши да биде искрен и да ја каже својата верзија за влошените односи меѓу нив. Признава дека отсекогаш имал култ кон Фјодор, но ништо не направил за него.

„Никогаш не ми даде ништо. Секогаш имав култ на големиот брат и секогаш правев се за него. Не знам, ништо не ми даде, никогаш не помогна и ништо не направи.

Живееше само за свое добро. Му дадов апсолутно се. Му дадов се што имав. Дури и кога бевме мали, имавме дури и една облека за двајцата.

Кога одиме на состанок и немаме опција да купиме фармерки, ако има нешто валкано, ќе ми ја облече облеката. Излегував на улица во облека каква што останала“, изјави Емелијаненко за Спорт експрес.

Александар следниот месец во боксерски меч ќе се бори со Вјачеслав Дацик. Неодамна изјави дека Федор веројатно нема да го гледа, бидејќи веќе има нови браќа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО