Промо пред УФЦ Париз: Гане – Туиваса

Овој викенд УФЦ ќе го има долгоочекуваното деби во Париз, Франција.

Дaна Вајт и неговите луѓе го организираат УФЦ Фајт најт 209, а главната борба на вечерта е во тешка категорија.

Сирил Гане ќе се бори против опасниот нокаутер Тај Туиваса. Поранешниот привремен шампион ќе сака да им се врати на победите откако во јануари Френсис Нгану го победи. Туиваса е во серија од 5 последователни победи и ќе се обиде да направи уште еден чекор кон титулата.

Во коглавната борба, Роберт Витакер и Марвин Ветори ќе се пресметаат во средна категорија. УФЦ го објави промото и ни покажа што не чека.

Погледнете:

https://www.youtube.com/watch?v=HvISk_D8F-Y&feature=emb_title

Главна карта:
Сирил Гане – Таи Туиваса
Роберт Витакер – Марвин Ветори
Алесио ди Кирико – Роман Копилов
Џон Макдеси – Насрат Хакпараст
Чарлс Журден против. Натаниел Вуд

Прелиминарни:
Бено Сен Дени – Габриел Миранда
Насурдин Имавов – Хоакин Бакли
Дастин Столцфус – Абусупијан Магомедов
Фарес Зиам – Михал Филак
Рикардо Рамос – Дени Хенри
Калид Таха – Кристијан Кињонез
Вилијам Гоми – Јарно Еренс
Ајлин Перез – Стефани Егер

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО