Жуниор дош Сантос настапи на Танцот со ѕвездите и …(ВИДЕО)

198

Жуниор дош Сантос е последниот ММА борец кој се испроба во Танцот со sвездите.

По Ренди Котур, Чак Лидл и Пејџ ван Зант во САД, во бразилската верзија на шоуто се појави и поранешниот шампион во тешка категорија.

„Данца дос Фамозо“ е една од најгледаните емисии во Бразил, а Дош Сантош настапуваше со професионалната танчерка Ана Паула Гуедеш на песната на Хадавеј What Is Love?.

Ја забавуваше публиката и заработи 58,4 од 60 можни поени и го освои првото место.

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1168573034149666821?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1168573034149666821&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-junior-dos-santos-nastupio-na-plesu-sa-zvijezdama%2F24556.aspx