Кличко за Џенингс: Планот е победа со нокаут!

klitschko-jennings

Светскиот шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, во моментов ги привршува подготовките за дуелот со Брајант Џенингс во Мајами, САД.

Украинскиот боксер за локалните новинари ги објави плановите за битката.

„Имам повеќе од еден план за мечот. Имам план „А“. Ако тој не успее, имам план „B“ и „C“. Но, најдобриот план – победа со нокаут. Тоа е планот“.

Средбата на двајцата боксери е закажана за 25 април во Њујорк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО