160 килограми тежок боксер двапати поразен за 77 секунди (ВИДЕО)

Боксот не е за секого. Сигурно сте ја слушнале оваа реченица многу пати. Па, се чини дека оваа личност не е или барем нема намера да се усогласи со оваа изјава.

Брендон Барнс го доживеа вториот последователен пораз во професионалната кариера. 28-годишниот „боксер“ не би бил ништо ново во спортот да не бил неговиот телесен изглед. Со тежина од 161 килограм, се очекува да влее барем малку почит кај своите ривали.

Во овој случај, сепак, ништо слично не се случува. Не само што не, туку Барнс може да влезе во аналите на историјата на боксот како најтешкиот човек кој најбрзо ги губи своите средби.

Масивниот борец доживеа втор последователен пораз во рингот, откако веќе двапати беше нокаутиран. Времето на ова е доста импресивно. Вкупно, неговите два меча траеја… 77 секунди!

Последниот е против Малик Титус (9-6). 24-годишниот боксер го одби отпорот на Барнс за само 41 секунда. Впрочем, неговиот голем ривал не успева ниту да зададе прецизен удар во тој временски период. Па, барем рингот го издржа тоа што се случува…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО