Импресивната фотографија на Хамзат Чимаев се покажа дека е фотошоп

Неодамна на социјалните мрежи кружеше фотографија која наводно била од таборот на Хамзат Чимаев за борбата со Роберт Витакер.

Фотографијата предизвика создавање на бројни написи од медиумите ширум светот. Обожавателите беа вознемирени од импресивната фотографија и загрижени дека Чимаев може да падне на мерењето. Борбата со Витакер ќе се случи за помалку од еден месец. Тие ќе ја предводат првата гала вечер на УФЦ во Ријад, Саудиска Арабија.

Овој меч ќе има кандидат за титулата во средна категорија. Се испостави дека фотографијата е фотошопирана од обожавател кој очигледно решил да тргне по стапките на „Иранецот Хулк“. Саџад Гариби долги години беше застрашувачки на социјалните мрежи со својата брутална форма, но во реалниот живот се покажа дека е само дебело момче од Иран.

Еве како изгледаше фотошопираната фотографија:

https://twitter.com/Sa_Gwang/status/1795117904171606459

Еве ја вистинската фотографија која е фотошопирана:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khamzat Chimaev (@khamzat_chimaev)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО