Стошиќ со фотомонтажа го боцна Фабјан пред мечот во Белград: Девојката што ти се допаѓа…

Минатата недела Миран Фабјан – Сло Роки (4-2) забележа спектакуларна победа против Марија Жгела од Винковци (7-3) со нокаут во првите 40 секунди од борбата. Фабјан го направи токму тоа што го најави, иако дел од регионалните навивачи веруваа во страотната ударна моќ на младиот винковчанец.

По борбата во кафезот влезе еден од најдобрите регионални ММА борци, Дарко Стошиќ – Чекан. Поранешниот УФЦ борец моментално е во серија од големи победи под покровителство на полскиот КСВ. Тој во својата последна борба со нокаут во првата рунда го совлада многу опасниот Матеус Шефел – Бифа (17-11). Бразилецот два пати го делеше кафезот со познатиот хрватски борец Анте Делија, кој во двата наврати го совлада со технички нокаут.

Имено, Фабјан веќе го прозва српскиот борец кој пред мечот со Жгела му ветил борба доколку успее да го победи. За време на пресметката по главната пресметка во Љубљана, „Сло Роки“ џентлменски му покажаа почит на Стошиќ, но потенцираа дека по тоа ракување ги чека вистинска војна.

Деновиве Фабјан на својот Инстаграм профил покажа дека веќе ги анализира натпреварите на Стошиќ, додека денеска српскиот борец реши графички да покаже што мисли за претстојната пресметка меѓу двајцата.

„Девојката што ви се допаѓа, нејзиниот татко, нејзиниот брат и ти кој си пресреќни“.

Во јуни ФНЦ треба да го организира вториот настан во Белград по ноември минатата година, а веќе со голема сигурност можеме да кажеме дека во главната борба не чекаат Фабјан и Стошиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО