Усман и Едвардс на мерењето се заковаа на 77,110 кг (ВИДЕО)

Камару Усман и Леон Едвардс официјално ќе се борат за титулата на УФЦ во лесна категорија, откако двајцата денеска успешно го поминаа мерењето точно тежеа 77.110 килограми.

Сепак, малку драма имаше на претходната средба, каде Џастин Гејџи мораше да семери  чисто гол за да влезе во тежинската категорија. Ссепак, падна во потребните граници и пријави тежина од 70.760 кг. Неговиот ривал – Рафаел Физиев – тежи исто толку.

Еве ги другите статистики на борците на борбената карта:

Гунар Нелсон 77,110 кг – Брајан Барберена 77.564 кг
Џенифер Маја 56.700 кг – Кејси О’Нил 56.700 кг
Марвин Ветори 84,141 кг – Роман Долиџе 84,368 кг
Џек Шор 66.224 кг – Макван Амирхани 66.224 кг
Крис Данкан 70,760 кг – Омар Моралес 70,760 кг
Сем Патерсон 70,533 кг – Јанас Ашмуз 70.306 кг
Мухамед Мокаев 57,152 кг – Џафел Фиљо 56,925 кг

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО