Жуниор дош Сантос славеше против Благој Иванов (ВИДЕО)

Жуниор дош Сантос (19-5, 13-4 УФЦ) славеше во главната борба на УФЦ Фајт најтс во Боис, Ајдахо.

Поранешниот шампион во тешка категорија го победи поранешниот шампион на ВСОФ, Благој Иванов (16-2-1, 0-1 УФЦ) во неговото деби за водечката ММА промоција.

Цигано практично во боксерески меч победи со едногласна одлука на судиите 50-45, но и самиот доби многу удари.

Чад Мендес се врати по две и пол години по истекот на суспензијата поради пад на допинг-тестот и во првата рунда го заврши Мајлс Јури.

Сејџ Норткат во борбата во велтер категорија го нокаутира Зак Отов во втората рунда.

УФЦ Фајт најт 133:
Жуниор дош Сантос – Благој Иванов (едногласна одлука, 50-45, 50-45, 50-45)
Сејз Норткат – Зак Отов (KO, Р2)
Рик Глен – Денис Бермудес (поделена одлука, 28-29, 30-27, 29-28)
Нико Прајс – Ренди Браун (КО, Р2)
Чад Мендес – Мајлс Јури (TKO, Р1)
Кет Цингано – Мерион Рене (едногласна одлука, 30-27, 30-27, 30-26)
Алехандро Перез – Еди Винленд (едногласна одлука 29-28, 29-28, 29-28)
Алекс Волкановски – Дарен Елкинс (едногласна одлука 30-27, 29-28, 29-28)
Саид Нурмагомедов – Џастин Скогинс (поделена одлука 28-28, 28-29, 29-28)
Раони Барлос – Курт Холобау (ТКО, Р3)
Лиз Каруше – Џенифер Маја (едногласна одлука 30-27, 30-27, 29-28)
Марк Де Ла Роса – Елиас Гарсија (сабмишн, давење од позади, Р2)
Џесика Агилар – Џоди Есквибел (едногласна одлука 30-27, 29-28, 29-28)

https://youtu.be/GPah9q3jHXQ

https://youtu.be/kPT8iuooiHs

https://youtu.be/rqclUdBdnA0

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО