Александар Волкановски е во незапирлива серија 5-та УФЦ и 15-та ММА победа(ВИДЕО)

Александар Волкановски ја заблежа 15-та последователна победа и 5-та во УФЦ, а 5 години не знае за пораз.

Синоќа славеше против Дарен Елкинс на УФЦ Фајт најт во Боиз, Ајдахо, со едногласна одлука на судиите.

На Елкинс му е прекината серија од 6 последователни победи.

Александар е по потекло од Битола, а живее во Австралија.

https://youtu.be/tCBQCDuuXO4

УФЦ Фајт најт 133:
Жуниор дош Сантос – Благој Иванов (едногласна одлука, 50-45, 50-45, 50-45)
Сејз Норткат – Зак Отов (KO, Р2)
Рик Глен – Денис Бермудес (поделена одлука, 28-29, 30-27, 29-28)
Нико Прајс – Ренди Браун (КО, Р2)
Чад Мендес – Мајлс Јури (TKO, Р1)
Кет Цингано – Мерион Рене (едногласна одлука, 30-27, 30-27, 30-26)
Алехандро Перез – Еди Винленд (едногласна одлука 29-28, 29-28, 29-28)
Алекс Волкановски – Дарен Елкинс (едногласна одлука 30-27, 29-28, 29-28)
Саид Нурмагомедов – Џастин Скогинс (поделена одлука 28-28, 28-29, 29-28)
Раони Барлос – Курт Холобау (ТКО, Р3)
Лиз Каруше – Џенифер Маја (едногласна одлука 30-27, 30-27, 29-28)
Марк Де Ла Роса – Елиас Гарсија (сабмишн, давење од позади, Р2)
Џесика Агилар – Џоди Есквибел (едногласна одлука 30-27, 29-28, 29-28)

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО