Жилберт Барнс: Чендлер ќе го исклоца пијаницата Мек Грегор

Жилберт Барнс (22-6) откри дека поранешниот шампион во две дивизии Конор Мек Грегор (22-6) и Мајкл Чендлер (23-8) ќе се борат во декември.

Моментално се емитува 31-та сезона на Ултимејт фајтер. Ирската ѕвезда како тренер наспроти Чендлер. Конор успеа да забележи само 1 победа во 8 борби против борците на противникот. Мек Грегор и Чендлер се очекува да се борат на крајот на сезоната.

Нивната борба требаше да се одржи во зима, но Мек Грегор не можеше навреме да се врати во програмата на УСАДА. Така што реално нема право да се бори оваа година бидејќи не се тестирал во рок од 6 месеци. Сепак, Барнс верува дека борбата ќе се случи во декември.

„Дана Вајт му кажа на Чендлер дека неговата борба со Конор ќе се одржи на крајот на годината. Следниот ден, Чендлер објави емоџи елка. Така што мислам дека се е подготвено и борбата ќе се одржи во декември.

Кој е фаворит? Ако зборуваме за оној Конор кој ги победи Хозе Алдо и Еди Алварез, тој беше вистински убиец и би го ставил меѓу моите омилени борци.

Но, денешниот Конор, кој минатата недела пиеше Пропер бр. 12 на плажа во шорцеви, овој човек не му одговара на Чендлер.

Чендлер пристигнува прв на вежбање, го проучува секој детал од противникот, вежба во секоја насока, го запишува секој детал од стратегијата. Најневеројатно е што кога вратата од кафезот се затвора, таа едноставно ја кине хартијата и оди во режим на убивање.

Но, Чендлер не се шегува. Тој е силен, има нокаутирачка моќ, неверојатен граплинг и одлични основни вештини. Ова е многу лоша борба за Мек Грегор. Чендлер ќе го исклоца задникот на Конер“, изјави Барнс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО