Жената која ги предизвика Емелијаненко и Исмаилов

221

Храбра Русинка не се плаши од две од најжестоките руски ММА ѕвезди, па дури и ги предизвика во кафез. Тоа е Елена Беркова и не е ММА борец, туку поранешна порно актерка. Таа сака да се бори со Александар Емелијаненко и Магомед Исмаилов.

Како стигнала до октагонот?

Беркова стекна популарност во раните 2000-ти со глумење во филмови за возрасни и разни телевизиски проекти.

Подоцна, Елена учествуваше во музички спотови, работеше како ТВ презентер, па дури беше и на аудиција за главна улога во филмови.

Немирната девојка се појави и во политиката. Таа се кандидира за градоначалник на Сочи и сакаше да се кандидира за претседател.

Сега Беркова работи во телевизија, води настани, се однесува како модел и диџеј пејачка.

Неодамна Елена се испроба и во ММА, победувајќи ја блогерката Ирска Чики-Пики со завршување во првата рунда во нејзината дебитантска борба.

Очигледно Беркова сакала да се тепа – па сега ги предизвикува големите мажи да и се спротивстават. Избраниците не се случајни, тие се шампиони. Тоа се Александар Емелијаненко и…

Дали руските ММА ѕвезди ќе го прифатат предизвикот на жената, останува да видиме.