Жан-Клод ван Дам и Жорж Сент Пјер тренираа заедно! (ВИДЕО)

ГСП

Пензионираниот ММА борец и поранешниот УФЦ боксер во полусредна категорија, шампионот Жорж Сент Пјер и акцискиот актер Жан Клод ван Дам тренираа заедно, а за тоа сведочи видеото што е поставен на Јутјуб. 

Сент -Пјер се пензионираше по одбраната на титулата во мечот со Џони Хендрикс на УФЦ 167.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО