Жан Клод ван Дам го шокираше светот: Станав муслиман поради…!

jean-claude-van-damme-19415

Како што пренесуваат медиумите Жан-Клод Камил Франсоа Ван Варенберг, попознат како Жан-Клод ван Дам преминал во ислам. Имено, на познатиот глумец му била понудена улога во филм каде ги омаловажува муслиманите.

– Добив понуда за филм во кој се омаловажуваат муслимани, прашав зошто сакате да глумам во таков филм, но одговор не добив. Тоа ме поттикна малку да ја истражам таа вера и дознав дека исламот е вера без предрасуди и се оддадов на Алах. Тоа на некои не им се допаѓа но јас се чувствувам многу похрабро и посмирено бидејќи го сакам Алах. Од сега ќе се трудам да бидам само добар човек, изјави актерот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО