Застрелан поранешен кик бокс првак на БиХ

50

Непозната личност го застрела и смртно ранила поранешниот кик-бокс првак на БиХ, Џемал Махмиќ, претпладнево во бурекџилница во Зеница.

Брзата помош многу брзо реагирала, но кик-боксерот им подлегнал на повредите и потоа починал во болница.

Полицијата се уште трага по сторителот, како и по причината за ова злодело.