Загина младиот украински боксер Дмитри Лисовој (ВИДЕО)

98

Во страотна сообраќајна несреќа загинал младиот украински бокеср Дмитри Лисовој кој имаше само 22 години и беше повеќекратен државен шампион во категорија до 91 килограми.

Лисовој настрадал во судар на два автомобили на една раскрсница, потврди Боксерската Федерација на Украина..

До несреќата, според извештаите, дошло откако автомобил со голема брзина удрил во автомобилот на Лисовој. Покрај боксерот загинало уште едно лице.