Волкановски сака реваншот со Холовеј да е во јуни

112

Александар Волкановски, како и многу други борци и навивачи во моментот, сака да се нормализира ситуацијата со околу коронавирусот, што го покоси светот. Шампионот во перо категорија  не се борел од крајот на минатата година и нема трапение пак да се зафати со работа. Тогаш со едногласна одлука ја презеде титулата на УФЦ. Поранешниот рагби играч сака да го подобри успехот и веќе го планира реванш против Холовеј.

View this post on Instagram

Ain’t just a sport to me!! #family #australia

A post shared by Alexander Volkanovski (@alexvolkanovski) on

„Ова е нешто кое Дана Вајт и одговорните во УФЦ сакаат да го видат“. вели Волкановски за новинарите и додаде: „Мислам дека и јас го сакам истото. Нема јасност за тоа кој е главниот противкандидат во моментов. За да се ​​докажам како најдобар во категоријата на сите времиња ќе треба два пати да го победам“.

Волкановски сака оваа борба да се организира што е можно побрзо. Со сè што се случува во светските спортови, навивачите сакаат да бидат весели. Тој рече дека би било добра идеја оваа средба да се одржи во Перт, Австралија на 6 јуни.

Од исклучителна важност е 31-годишниот Австралиец со македонско потекло да има убедлива средба против поранешниот шампион. Според него, тој направи доволно во првата борба, но сака да докаже дека може да го доврши Макс. Тоа ќе биде неговата цел кога ќе се сретнат.