Волкановски: Почит за Ислам Махачев и неговите луѓе

Александар Волкановски се сретна со Ислам Махачев по нивната борба во Абу Даби.

Двајцата имаа реванш на УФЦ 294 што се одржа минатиот викенд. Ислам го нокаутира Волкановски и ја забележа втората последователна победа над него. Волк не успеа да стане шампион во две категории, но не тагува. Александар веќе размислува за нова битка и сака таа да се случи на почетокот на 2024 година.

Алекс на својот профил на социјалните мрежи покажа фотографија со Махачов и изрази почит кон него.

„Само почит кон Ислам Махачев и неговите луѓе. До следната битка“, напиша Волкановски

Во својата следна борба Волкановски ќе се бори со Илија Топурија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО