Волкановски ќе оди на нокаут против Махачев (ВИДЕО)

Александар Волкановски планира да тргне во потрага по нокаут против Ислам Махачев кога двојката ќе оди на реванш за една недела во Обединетите Арапски Емирати.

Шампионот во перо категорија има помалку од две недели да се подготви за еден од најдобрите граплинг мајстори меѓу шампионите на УФЦ. Нивнaта претходна средба пролетта покажа дека ударната моќ на Волк е тука и неговата копнена одбрана е од светска класа. Затоа, се чини дека навистина неговата победа би можела да дојде најмногу со нокаут.

Тој за „Submission Radio“ рече дека е тешко да се изгради детална стратегија на ваков меч против потежок противник, но од друга страна, двајцата веќе се познаваат многу добро и тешко дека ќе бидат изненадени од нешто во кафезот.

Ислам Махачев ќе ја брани круната во лесна категорија на 21 октомври против Александар Волкановски на главниот настан на УФЦ 294.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО