Воденски првак во борење (грчко-римски стил) на Покраината Хесен!

 Kristijan so boracite vo OfenbahКај Кристијан Воденски нема застој и замор, откако вчера настапи на Националниот шампионат на Германија во про циу-цица и го освои првото место, тој и денес, но во борење грчко-римски стил на Покраинското првенство во Офенбах, Хесен, го освои првото место за деца генарација 2005/2006 до 23 килограми.

Воденски го совлада Ердинанд Кноблаух од АСВ Шафхајм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО