Вицешампиони на Балканот каратистите од МВР

policija na BP 2014

Шест медали на осмото Балканско првенство во карате за полицајци во Правец, Бугарија.

Нашата репрезентација составена од познати каратисти оствари забележителни резултати. Екипно се втори на Балканот, а и Тодорче Гинчевски беше втор во категоријата до 67 килограми. Со бронзeни медали се закитија: Сашко Арсовски во +84 кг, Дејан Чолевски -84 кг, Дејан Цвeтковски -75 кг, Марија Стaнковска во апсолутна категорија и трeто место за ката тимот.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО