Вирџил Хантер може да биде новиот тренер на Кличко

Virgil Hanter

Во многу медиуми се појави информацијата дека еден од најдобрите тренери на денешницата –Вирџил Хантер- може да биде новиот тренер на поранешниот шампион Владимир Кличко.

Оваа информација се појави во јавноста по поразот на Кличко од Тајсон Фјури.

Во моментов Хантер ги тренира 28-годишниот Британец, Амир Хан, и поранешниот светски шампион на ВБА во супер средна категорија – 31-годишниот Американец Андре Ворд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО