(ВИДЕО) Џон Џонс удира во фокусерот и изгледа моќно

71

Еден од најдобрите ММА борци во светот, Џон Џонс, веќе две години најавува преселба во тешка категорија, но тоа се уште не се случило.

Поранешниот шампион во полутешка категорија стави мускулна маса и се подготвува за дебито во тешка категорија.

Неодамна на својот Инстаграм профил објави видео на кое удира во фокусерот.

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт, најави дека Боунс наскоро треба да го има својот прв настап, но се уште не е познато против кого ќе се бори.

Засега има само двајца потенцијални кандидати, шампионот Френсис Нгану и Стипе Миочиќ.

Но, познато е дека Камерунецот се опоравува од операцијата на коленото, а неговото враќање во октагонот се очекува на крајот на оваа или на почетокот на следната година.

Затоа во последните месеци често се зборува за меч за привремен шампион меѓу Стипе Миочиќ и Џон Џонс.

А Боунс продолжува да се подготвува за своето деби.

Џонс ја имаше својата последна борба во 2019 година кога го победи Доминик Рејес.

„Јас сум токму онаму каде што треба да бидам во моментов. Возбудена сум и едвај чекам да се видам за неколку месеци, кога се ќе си дојде на свое место. Се чувствувам моќно“, изјави Џон Џонс во објавата на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bony (@jonnybones)