Валентина Шевченко со највисок хонорар од УФЦ во Вегас

Познати се хонорарите на борците на УФЦ кои минатиот викенд се бореа во Лас Вегас.

Во главната борба Валентина Шевченко се соочи со Алекса Грасо. Се бореа за титулата во мува категорија во женска конкуренција. Нивниот меч заврши нерешено, со што Грасо остана шампион. Валентина однесе дома 1.003.000 долари, а Грасо 842.000 долари.

Во коглавниот настан Кевин Холанд и Џек Дела Мадалена се бореа во полусредна категорија. Џек победи со одлука и однесе дома 275.000 долари. Холан 420.000 долари.

Ова се хонорарите на сите:

Валентина Шевченко – 1.003.000 долари
Алекса Грасо – 842.000 долари
Кевин Холанд – 420.000 долари
Џек Дела Мадалена – 275.000 долари
Раул Росас Јуниор – 107.000 долари
Теренс Мичел – 24.000 долари
Даниел Зелхубер – 103.000 долари
Христос Гијагос – 80.000 долари
Фернандо Падиља – 25.000 долари
Кајл Нелсон – 93.000 долари
Лупита Годинез – 205.000 долари
Елиз Рид – 80.000 долари
Роман Копилов – 151.000 долари
Џош Фремд – 41.000 долари
Едгар Чаирез – 44.000 долари
Даниел Ласерда – 41.000 долари
Трејси Кортез – 65.000 долари
Јасмин Јасудавичиус – 43.000 долари
Алекс Рејес – 22.000 долари
Чарли Кембел – 78.000 долари
Џозефин Линдгрен Кнутсон – 28.000 долари
Марник Ман – 16.000 долари

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО