Сем Алви постигна тежок нокаут во дебито за Карате комбат (ВИДЕО)

Сем Алви продолжува да наоѓа успех надвор од октагонот на УФЦ.

37-годишниот ветеран на УФЦ ја забележа својата втора победа по ред, откако ја прекина серијата од осум порази во мај оваа година. Алви се врати во акција и забележа импресивен нокаут во своето деби во Карате комбат.

Сем се соочи со Адам Рамос и успеа да го парти во тежок нокдаун. Од тој момент Алви продолжи да задава удари додека противникот беше на подот, додека судијата не виде доволно за да го спаси Рамос од дополнителна штета.

Алви има скор од 34-18-1-1 и очигледно нема планови наскоро да престане да се бори.

Видео од неговата победа:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО