Валентина Шевченко почна да се подготвува за УФЦ 255 (ВИДЕО)

112

Валентина Шевченко го почна тренинг кампот за следната одбрана на титулата во ноември со Џенифер Маја на УФЦ 255.

Ова ќе биде 4-та одбрана на титулата за 32-годишната шампионка која е во серија од пет последователни победи во мува категорија и изгледа непобедлива. На почетокот на годината, Валентина ја одбрани титулата со нокаут над Чокагијан, а потоа во јуни требаше да ја одбрани против Калдервуд.

За жал, шампионката се повреди, а Калдервуд се избори со Маја и загуби. Шевченко има учинок од 19-3 во ММА и заврши 13 свои противнички. Таа во УФЦ загуби само два пати од Аманда Нунез, но поразите дојдоа со контроверзни судиски одлуки. На својот профил на социјалните мрежи, шампионката објави видео во кое тренира и покажува неколку удари од нејзиниот репертоар.

https://www.instagram.com/p/CE5IqONJwuO/?utm_source=ig_web_copy_link