Вајт потпиша договор со Џошуа

Дилиен Вајт потпиша договор со Ентони Џошуа за специјален боксерски реванш на крајот на летото, објави Скај спорт.

„Собирачот на трупови“ ги прифати предложените услови по корекцијата за задолжителниот реванш, за што до пред некој ден инсистираше таборот на „АЈ“.

Двајцата ќе се сретнат на 12 август, бидејќи облогот најверојатно ќе вклучува место на мега турнирот во Саудиска Арабија во декември со учество на Тајсон Фјури, Дионтеј Вајлдер и Александар Усик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО