Вајлдер до Руиз: Ти не си никој во споредба со мене

Дионтеј Вајлдер и Анди Руиз поминаа во режим на навреда во јавниот простор, откако Мексиканецот ја отвори првата понуда за битка меѓу нив летово.

„Зборуваат за 50-50, а тој е никој во споредба со мене. Другар, ти беше шампион многу кратко, па ќе престанеш да бидеш дебел“, рече „Бронзениот бомбардер“, за пред ЕС њуз.

Претходно од тимот на Руиз дури изјавија дека Енди е во позиција да го наполни стадионот доколку добие меч против Вајлдер, но 30-те проценти што му се понудени за возврат се премалку.

Факт е дека во моментов ниту еден од двајцата нема светска титула во својот гардеробер, па во име на спортот, добро е да се сфати дека конечната оценка секогаш ќе ја даваат навивачите кои купуваат билети и телевизиски претплати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО