Вајлдер за Мајк Тајсон: Не сакам да го видам нокаутиран од јутјубер

Дионтеј Вајлдер не сака да го види Мајк Тајсон во рингот.

Боксерската легенда ќе се врати во рингот во јули за да се бори со Џејк Пол. Многу луѓе го критикуваат овој меч, бидејќи разликата во возраста е 31 година. Уште поизненадувачки е што битката ќе биде професионален меч, кој ќе влезе во статистиката на двајцата.

„Бронзениот бомбардер“ смета дека комисијата згрешила што му дала лиценца на Тајсон. Вајлдер не сака да се сеќава на Тајсон како боксерот нокаутиран од Јутјуберот:

„Мислам дека е лошо што комисијата му даде лиценца на Мајк, бидејќи тој не е активен од својата 20-та година. Не дај Боже да се повреди. Има многу примери на боксери кои паднале во кома. Тој е премногу стар за тоа.

На крајот на денот, никој не се грижи за Мајк, бидејќи ако беше така, тој немаше да ги санкционира битките. Не сакам последното нешто што го паметам за него е дека е нокаутиран од јутјубер“, изјави Вајлдер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО