Устинов победи во првата рунда со ТКО

Александар Устинов забележа победа во првата рунда над Бразилецот Рафаел Зумабно Лав со ТКО.

Бразилецот уште во првата минута падна во нокдаун, а потоа продолжи да прима удари додека судијата не одлучи да го прекине дуелот.

40-годишниот Устинов стапна на рингот по 17-месечна пауза. Претходниот меч му беше во декември 2015 против со Константин Ерич кого го победи со нокаут во петата рунда.

Сега Русинот ќе го чека победникот меѓу Шенон Бригс и Фрес Оквендо кои ќе се ссретнат на 3 јуни за слободната титула на ВБА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО