Успешно враќање на Андерсон Силва на УФЦ 183 (ВИДЕО)

Anderson silva vrakanje

Пред неколку часа заврши еден од најочекуваните настани за оваа година, УФЦ 183. Турнирот се очекуваше со големо нестрапление од огромен број на фанови, поради враќањето на поранешниот шампион во средна категорија – Андерсон Силва, кој се соочи со секогаш атрактивниот Ник Дијаз.

Eве ги сите резултати од настанот:

Андерсон Силва го победи Ник Дијаз со судиско решение 50-45 x2, 49-46;

Тајрон Вудли го победи Кевин Гастелу со судиски решение ( 30-27 , 29-28 , 28-29 );

Ал Јакинта го победи Џое Лозон со ТКО во втората рунда;

Талес Лајтес го победи тим Боеч со сабмишн во втората рунда;

Тијаго Алвеш го победи Џордан Меин со ТКО во втората рунда

Миша Тејт ја победи Сара Мек Ман со судиски решение ( 29-28 , 29-27 , 28-28 );

Дерек Брунсон го победи Ед Херман со ТКО во првата рунда;

Џон Линекер го победи Јан Мек Кол со судиски решение ( 29-28 x 3 );

Рафаел натал го победи Том Вотсон со судиски решение ( 30-27 , 30-27 , 30-26 )

Алдемар Алкантра го победи Ричардсон Мориера со судиски решение ( 29-28 , 29-28 , 28-29 ) ;

Тијаго Сантош го победи Енди Енц со ТКО во првата рунда;

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО