Усман и Едвардс за последен пат се соочија пред вечерашната борба (ВИДЕО)

Ултимејт фајтинг шампионатот (УФЦ) го одржа своето медиумско мерење на борците за претстојниот УФЦ 286: Едвардс – Усман 3 ППГ настан закажан за вечерва во O2 арената во Лондон, Англија.

Хедлајнерите на настанот Леон Едвардс и Камару Усман за последен пат се сретнаа пред нивната трилогија на шампионатот во полусредна категорија, заедно со кохедлајнерите во лесна категорија Џастин Гејџи и Рафаел Физиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО