Усик за Фјури: Умре и по 10 секунди оживеа

Апсолутните шампион во полутешка категорија Александар Усик (Украина) му симнува капа на Тајсон Фјури за неверојатното враќање во 12-тата рунда мечот со Дионтеј Вајлдер.

Британецот се најде во многу тежок нокдаун. За чудо, тој се исправи, а самото станување стана причина навивачите на социјалните мрежи да му стават нов прекар на „Цигански крал – Гробарот“.

https://twitter.com/fury_wilder/status/764877083294179328?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E764877083294179328&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D761732

„Фјури е откачен. Умре и по 10 секунди оживеа. Кога падна, Васја (Ломаченко) извика –„Што правиш. Ние сме за тебе“. Лежи, лежи, а потоа ја подигна главата, го погледна судијата и стана. Лично, му давам на Тајсон осум рунди, а на Вајлдер не повеќе од три-четири. Вклучувајќи ги и оние во кои го прати противникот во нокдаун“, рече Усик.

https://www.youtube.com/watch?v=80vvBVtC1xM

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО