Усик пристигнува во Ријад за мечот Фјури – Нгану

Александар Усик ќе биде во ВИП салонот во Ријад за одблиску да ја следи акцијата во рингот меѓу Тајсон Фјури и Френсис Нгану. Веста за ДАЗН официјално ја потврди неговиот менаџер – Алекс Красјук.

Украинецот сигурно ќе гледа внимателно, бидејќи во декември треба да ги заложи шампионските титули против Британецот, се додека „Џипси Кинг“ излезе неповреден од борбата со „Предаторот“.

Усик, пак, е во камп во Шпанија. Оттаму лета за Саудиска Арабија, по што се враќа да продолжи да се подготвува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО